BLOG

Camlı Yangın Kapısı

Camlı Yangın Kapısı

Yangın riskine karşı olarak binaların sağlam şekilde korunması lazım gelmektedir. Bunun için binaların projelerinin elverdiği ölçüde yangın kapısı modelleri kullanılabilmektedir. Bu bağlamda firmamız kaliteli ve başarılı bir kapı modeli arayan müşterileri için camlı yangın kapısı üretimi yapmaktadır. Bu kapı modelinin birçok avantajı olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca günümüzde yapılan birçok binada da güvenlik amacıyla bu modellerden kullanılmaktadır.

Firmamızın üretimini sağlamakta olduğu camlı yangın kapısı modelinin en önemli özelliği yangını belirli bir bölgeye hapsetmesidir. Özellikle bir yapıda yangın olduğu zaman ortaya çıkan alev ve dumanlar hızlı bir biçimde yapının içerisine yayılmaktadır. Bundan ötürü de kişiler alevden olmasa da çıkan isten ve dumandan olumsuz şekilde etkilenmektedir. Bunu engelleyebilmek adına ise camlı kapı modellerini oldukça gerekli odluğunu bilmelisiniz. Bunların sayesinde tahliye işlemleri çok daha hızlı bir biçimde gerçekleştirilebilmektedir.

Yer tasarrufu sağlaması ve esnek olması nedeniyle camlı yangın kapısı modelleri oldukça etkilidir. Ayrıca itfaiye ekipleri yangının çıktığı binaya gelene kadar bir nevi önleyici vazife de görmektedir. Bu sebeple tercih edildiklerini belirtebiliriz.

yangının bina içinde yayılımını engelleyen yapı elemanlarıdır. Camlı yangın kapısı (cam yangın kapıları) ve bölme duvarları